DZIEŃ KREDKI

W kalendarzu świąt nietypowych 22-go listopada znajdziemy pewne bardzo osobliwe święto – Dzień Kredki. Kredki to przedmioty szczególne, ponieważ pozwalają stworzyć zarówno proste rysunki jak i niezwykłe dzieła sztuki. Ķredki służą przecież nie tylko do kolorowania, ale także do rysowania, a wtedy granice twórczości określa już tylko ludzka wyobraźnia. Dlatego to święto mogą obchodzić zarówno duzi jak i mali. Jednak wiemy, że kredki są najmłodszym szczególnie bliskie. To właśnie „kolorowe kredki zawsze (…) pocieszą” i pozwolą dzieciom wyrazić to, czego jeszcze nie mogą słowa, przez to stworzyć rzeczy niespotykane jak „słonia na huśtawce i w rakiecie lwa”.? Dlatego przedszkolaki z naszego przedszkola postanowiły obchodzić to święto, przez co zrobiło się u nas bardzo kolorowo. Była piosenka o kredkach, poznawanie i rysowanie różnymi rodzajami kredek, klasyfikowanie, przeliczanie kredek, kreskowe karty pracy, rysowanie i kolorowanie. Oto kilka ujęć z naszych kredkowych zabaw.?