30 września w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli najlepszą okazję nadrobić te zaległości. Tegoroczna akcja przeprowadzana została pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Nasza młoda publiczność składała się z samych ekspertów – oddział przedszkolny, kl. II oraz kl. III, którzy sprawdzali wiedzę z tabliczki mnożenia klasy 4 i 5. Całe zawody poprowadziła klasa 6. Koordynatorami były panie Joanna Góra – Kopeć oraz Anna Krawczyk,które jednocześnie zasiadały w jury kontrolującym pracę asystentów. Każdy uczeń klasy szóste przygotował swoje zadanie.

Zadanie 1

GŁODNE PINGWINY poprowadziła Kinga Sołyga. Zaprosiła Małgosię Pelińską z klasy 4

oraz Huberta Żłobińskiego z klasy 5.

Zadanie 2

KOTWICE POD TABLICĄ poprowadziła Amelia Ptak i zaprosiła Kamila Dąbrowskiego z klasy 4

oraz Michała Wencla z klasy 5.

Zadanie 3

KALKULATOR poprowadziła Oliwia Górecka, która zaprosiła do zadania 3 osoby Maksa Wróbla, Zosię Kmiecik i Oliwię Gandecką z klasy 4 oraz 3 osoby Piotrka Cichego, Jagodę Hyłkę, Kubę Pastusiaka z klasy 5.

Zadanie 4

TAJEMNICZY STATEK porprowadziła Patrycja Michalska i zaprosiła do zadania Maję Wabnic z klasy 4 oraz Kubę Nowakowskiego z klasy 5

zadanie 5

HELIKOPTERY W AKCJI przedstawił i poprwadził Kuba Gajewski, a zaprosił do zadania Piotrka Sitka z klasy 4 oraz Jakuba Cierpika z klasy 5

Ostatnie dwa zadania to zadania sportowo – tabliczkowe.

zadanie 6

KRÓLOWA SKAKANKI to zadanie poprowadziła Ala Duchnik i zaprosiła Magdę Pelińską i Maję Sołygę z klasy 4 oraz Weronikę Jakubczyk z klasy 5.

zadanie 7

PIŁKARZ MATEMATYK zadanie poprowadził Mikołaj Pachołek. Do zadania zaprosił Kingę Jeziorną, Dawida Panka i Łukasza Nawrota z klasy 4 oraz Bartka Owczarka z klasy 5.

Publiczność była wspaniała, dopingowali, nagradzali brawami, jednak konkurs należało rozstrzygnąć. Sporą przewagą wygrała klasa 5, trochę to niesprawiedliwe, bo oni rok dłużej ćwiczą tabliczkę mnożenia.

Kolejne potyczki tabliczkowe już za rok. Ciekawe która klasa je poprowadzi? Jakie zadania zaproponują? A może ty zostaniesz Mistrzem Tabliczki Mnożenia?