ZOO SAFARI W BORYSEWIE

Czerwiec…. wakacje coraz bliżej. Jak wykorzystać ten piękny czas i cudowną pogodę?? Uznaliśmy, że wycieczka to doskonały pomysł i 2 czerwca wybraliśmy się z przedszkolakami i klasą pierwszą do ZOO Safari w Borysewie. Dzieci mogły tam podziwiać wiele gatunków zwierząt. Chlubą ogrodu zoologicznego w Borysewie są białe lwy i tygrysy. Mieliśmy okazję obserwować karmienie tych pięknych, acz niebezpiecznych zwierząt. Przyznajemy, że ich widok wzbudzał nasz respekt i podziw. W zoo oczywiście nie zabrakło też żyraf, krokodyli, kangurów oraz wielu innych gatunków zwierząt. A co najlepsze.. niektóre zwierzęta mogliśmy nawet dotknąć. To podczas zajęć edukacyjnych w zoo Pani prowadząca oddała pod opiekę dzieci jaszczurkę, szynszyla i jeżyka. To było cudowne i ekscytujące doświadczenie. Podczas wyjazdu nie zabrakło czasu na figle i psoty w figlarni, a na koniec zjedliśmy pyszne lody i przejechaliśmy się po ZOO kolejką, która zawiozła nas we wszystkie zakątki tego pięknego ogrodu. Po wszystkim zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domów. ZOO w Borysewie-jeszcze tu kiedyś wrócimy:)