DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W czwartek 25 listopada dzieci z naszego przedszkola świętowały wspólnie Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dla najmłodszych jest to dzień szczególny, gdyż właśnie miś to często najukochańsza zabawka dziecka i mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, nic nie jest zastąpić przytulenia się do tego pluszowego niedźwiadka. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe i duże, białe, brązowe czy pomarańczowe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Był to też dzień pełen misiowych atrakcji. Dzieci najpierw poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, próbowały znaleźć cechy określające tą pluszową zabawkę, rozpoznawały misie ze znanych bajek oraz tańczyły do piosenek o misiach. Była prezentacja przyniesionych zabawek i wspólne zabawy ruchowe. Dzieci dopasowywały kształty na brzuszkach misiów, układały misiowe puzzle i kolorowały w grupach utworzone z fragmentów misiowe kolorowanki . Za wykonanie tych zadań każde dziecko otrzymało opaskę i dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Można powiedzieć, że był to dzień pełen wrażeń i świetnej zabawy.